Incredibil ce s-a citit pe buzele lui Istvan Kovacs când a refuzat un penalty: ”Asta e gravă!”

Marti, 19 Septembrie 2023, ora 08:03
11508 citiri
Istvan Kovacs

Echipa CFR Cluj a învins luni seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Petrolul Ploieşti, în ultimul meci al etapei a noua.

Clujenii au deschis scorul în minutul 12, când Tachtsidis a executat o lovitură liberă, mingea a fost respinsă din careu şi a ajuns la Avonou, care a şutat de la 16 metri şi a înscris.

Petrolul a cerut penalti în minutul 32, la un contact între Alexandru Musi şi portarul Sava, dar arbitrul Istvan Kovacs nu a acordat nimic. Ulterior, în repriza secundă, Kovacs a mai refuzat un penalty ploieștenilor, la intervenția lui Ajeti asupra lui Justiniano.

”Există o fază când vorbeşte cu cei de la VAR şi pune o întrebare clară. Întreabă dacă e penalty pentru Petrolul.. Asta e gravă. Întrebi ”pentru Petrolul?” şi dai drumul la meci...”, a remarcat moderatorul Dan Udrea la OrangeSport.

Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...
Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...