Decizia radicală pe care vrea să o ia Jurgen Klopp, antrenorul lui Liverpool, în privința viitorului său

Sambata, 29 Iulie 2023, ora 15:22
1712 citiri
Jurgen Klopp FOTO facebook

Tehnicianul Jurgen Klopp a declarat, într-un interviu acordat jurnalistului german Matthias Hielscher, că vrea un an de pauză după ce îşi va încheia contractul cu FC Liverpool, în 2026.

Klopp antrenează echipa Liverpool din 2015.

"Am contract cu Liverpool până în 2026. Vreau să îl onorez şi apoi să îmi iau un an de pauză. Cine ştie cum mă voi simţi peste un an? De aceea las uşa deschisă pentru orice eventualitate. Nu voi face această meserie la nesfârşit", a afirmat tehnicianul, potrivit L’Equipe.

Rezultatul din Anglia care aruncă în aer lupta pentru titlu: cum s-a încheiat derby-ul orașului Liverpool
Echipa engleză FC Liverpool a pierdut miercuri seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League. Everton s-a impus pe...
Adio titlu pentru Liverpool după ultimul rezultat din Premier League. Cum arată clasamentul
Formaţia Liverpool, antrenată de Jurgen Klopp, a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 2-2, cu echipa West Ham, într-un meci din etapa a 35-a a campionatului Angliei. Gazdele au marcat...