Victorie vitala pentru Juventus in lupta pentru titlu si recordul continua

Sambata, 13 Februarie 2016, ora 23:59
3662 citiri

Juventus Torino a luat o optiune serioasa pentru castigarea titlului in Italia, dupa ce a reusit sa invinga principala contracandidata, Napoli, sambata seara, scor 1-0 pe teren propriu.

Elevii lui Massimiliano Allegri au avut noroc in minutul 36, cand Buffon l-a blocat pe Albiol, astfel ca scorul la pauza a fost 0-0.

In partea a doua, Bonucci a fost schimbat, din cauza unei accidentari, in minutul 52, cu Rugani, iar Simone Zaza (foto) a intrat in minutul 58 in locul lui Alvaro Morata. Paulo Dybala a avut o ocazie importanta in minutul 62, in timp ce Zaza a marcat unicul gol al intalnirii in minutul 88, cu un sut deviat, de la distanta.

Vlad Chiriches nu a fost utilizat la oaspeti, el ramanand tot meciul pe banca de rezerve.

Juventus reuseste astfel sa castige al 15-lea meci consecutiv, un nou record al echipei, si sa urce pe prima pozitie pentru prima data in acest campionat, in etapa a 25-a. Torinezii sunt la doua victorii de recordul de victorii consecutive, detinut de Inter.

In plus, echipa campioana are prima sansa la titlu, avand un punct avans fata de Napoli si avantajul rezultatelor din meciurile directe, dupa ce a pierdut in tur cu 2-1.

Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....
#juventus victorie napoli, #Juventus Napoli Serie A, #Juventus pas important titlu , #Serie A