Cum s-a încheiat derby-ul italian dintre Juventus și AS Roma VIDEO

Duminica, 31 Decembrie 2023, ora 08:10
2228 citiri
Jose Mourinho, antrenor AS Roma

Formaţia Juventus a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 echipa AS Roma, în

Pentru Juventus a marcat Rabiot, în minutul 47.

În clasament, Juventus este pe locul doi, cu 43 de puncte, iar AS Roma este pe 7, cu 28 de puncte.

Lider este Inter Milano, cu 45 de puncte.

Juventus - AC Milan, derby pentru locul 2 în Italia. Ocazie rarisimă pe final de meci
Echipa italiană Juventus Torino a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu gruparea AC Milan, într-un meci din etapa 34-a din Serie A. În prima repriză meciul a fost...
Victorie în prelungiri pentru AS Roma în meciul care s-a jucat în două zile diferite
Echipa italiană AS Roma a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Udinese, într-un meci din etapa a 32-a a Serie A, joc întrerupt la 14 aprilie. Fabio Cannavaro a debutat pe...