Liga Campionilor, optimi: cum s-a încheiat meciul PSG - Bayern, cu campionul mondial Leo Messi pe teren

Miercuri, 15 Februarie 2023, ora 00:52
8116 citiri
Leo Messi, învins de Bayern în Liga Campionilor

Manșa tur a optimilor de finală ale Ligii Campionilor a debutat marți seară cu meciul PSG - Bayern, la parizieni evoluând și proaspătul campion mondial, Leo Messi.

Pe Parc des Princes, în prezenţa emirului Qatarului, şeicul Tamim bin Hamad al-Thani, Paris Saint-Germain a pierdut, scor 0-1, cu Bayern Munchen, prin golul marcat de Kingsley Coman, în minutul 53.

Şi PSG a marcat prin Mbappe, în minutul 82, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

În celălalt meci al serii, AC Milan a învins Tottenham cu 1-0.

Partidele retur vor avea loc în martie.

Programul celorlalte meciuri din optimi:

Miercuri, ora 22.00:

Borussia Dortmund (Germania) - Chelsea (Anglia)

FC Bruges (Belgia) - Benfica Lisabona (Portugalia)

Marţi, 21 februarie

Eintract Frankfurt (Germania) - Napoli (Italia)

Liverpool (Anglia) - Real Madrid (Spania)

Miercuri, 22 februarie

Inter Milano (Italia) - FC Porto (Portugalia)

RB Leipzig (Germania) - Manchester City (Anglia).

Sportiva din România care a câștigat a cincea oară Liga Campionilor. Cum s-a descurcat în finală, contra unei conaționale
Jucătoarea română de tenis de masă Elizabeta Samara a câştiga pentru a cincea oară în carieră Liga Campionilor europeni şi pentru a treia oară consecutiv cu formaţia poloneză KTS Enea...
O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...