Liderul din Bundesliga a ajuns la 34 de meciuri fără înfrângere

Luni, 04 Martie 2024, ora 03:20
1611 citiri
Xabi Alonso FOTO facebook

Echipa germană Bayer Leverkusen a câştigat duminică derby-ul Rinului, la Koln, învingând cu 2-0 echipa locală, FC Koln. „Aspirinele” au ajuns la 34 de meciuri consecutive fără înfrângere.

Gazdele au rămas în zece din minutul 14, când Jan Thielmann a fost eliminat cu roşu direct pentru un atac la Granit Xhaka.

Elevii lui Xabi Alonso au trecut în avantaj în minutul 38, prin Jeremie Frimpong, iar în minutul 73 Alejandro Grimaldo a stabilit scorul final, 2-0 pentru Bayer Leverkusen.

Echipa „aspirinelor” a ajuns la 34 de meciuri consecutive fără înfrângere conducând în clasament, cu 64 de puncte, cu zece mai multe decât Bayern Munchen, echipa de pe locul secund. FC Koln e pe locul 16, cu 17 puncte.

O nouă victorie magnifică pentru România, cu un avans colosal. Echipajul masculin care și-a spulberat rivalii
Andrei Cornea și Florin Enache au adus României a treia medalie de aur, la Campionatele Europene de canotaj de la Szeged (Ungaria). În proba de dublu vâsle masculin, Andrei Cornea și Florin...
Rafael Nadal, după o victorie mare la ATP Madrid: ”Acum să vedem în ce stare mă trezesc”
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal încă nu şi-a spus ultimul cuvânt la aproape 38 de ani, în ciuda numeroaselor probleme fizice, şi a obţinut victoria în faţa australianului Alex de...
#leverkusen, #Xabi Alonso, #victorie, #koln, #meciuri, #record, #bundesliga , #stiri fotbal