Liga 1: Dinamo merge ceas in play-out

Sambata, 27 Aprilie 2019, ora 20:51
4189 citiri

Dinamo s-a impus pe terenul lui FC Voluntari, scor 2-1, intr-un meci din etapa a 7-a a play-out-ului Ligii 1.

A fost un meci cu un ritm destul de alert, cu cateva ocazii la ambele porti.

Deschiderea scorului s-a produs abia in minutul 80, cand Ricardo Grigore a punctat cu o lovitura de cap din centrarea lui Nistor.

In minutul 88, Montini a facut 2-0 pentru Dinamo dupa o actiune de contraatac.

In prelungiri, Tudorie a marcat golul Voluntariului cu un sut puternic sub transversala.

Cei de la FC Voluntari au cerut doua penaltiuri in aceasta partida, in timp ce Dinamo unul, dar arbitrul a lasat de fiecare data jocul sa continue.

Dupa acest rezultat, Dinamo ocupa locul 2 in play-out, cu 34 de puncte, in timp ce FC Voluntari este pe locul 4, cu 22 de puncte.

Etapa urmatoare, Dinamo se va deplasa la Calarasi, in timp ce FC Voluntari va primi vizita Politehnicii Iasi.

Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....