Liga 1: Echipa lui Hagi, batuta la Brasov

Sambata, 01 Decembrie 2012, ora 19:50
1525 citiri

Echipa antrenata de Gica Hagi, Viitorul Constanta, a fost invinsa cu 3-1 de FC Brasov, intr-un meci jucat sambata in etapa a 18-a a Ligii 1.

Primul gol al intalnirii a fost marcat de Chitu, ramas singur cu portarul brasovenilor, dupa o pasa buna a lui Dica, in minutul 23.

Avantajul oaspetilor a durat insa numai noua minute. Mateiu a prins un sut puternic de la 20 de metri, iar egalitatea a fost restabilita.

2-1 s-a facut in minutul 54, cand Buga a marcat dintr-un penalti obtinut de Batin, dupa un contact cu Mladen.

Iar ultimul gol al partidei i-a apartinut lui Paun, in minutul 90+1, in urma unei pase excelente a lui Buga.

FC Brasov: Mutu - Velayos, Machado, Munteanu, Ionescu - Viveiros, Madeira (Tames '75), Mateiu (David '90+3), Popa (Paun '34) - Batin, Buga.

Antrenor: Adrian Szabo.

Viitorul Constanta: Buzbuchi - Balasa, Larie, Bejan, Tosca (Iancu '67) - Herea (Lazar '71), Benzar, Mladen - Alibec, Dica, Chitu (Carstocea '90).

Antrenor: Catalin Anghel.

Arbitru: Adrian Comanescu.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Brasov victorie Viitorul Constanta, #Brasov castiga Viitorul Constanta , #meciuri