Liga 1: Gloria Bistrita a trecut de Targu Mures

Luni, 30 August 2010, ora 21:50
1382 citiri

Gloria Bistrita a reusit o victorie importanta in etapa a sasea a Ligii 1, ardelenii trecand de nou-promovata FCM Targu Mures cu scorul de 3-1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 9, prin Bajenaru, cu un sut frumos, de la peste 20 de metri, insa mediesenii au egalat in minutul 33, prin Dan Matei.

Brazilianul Moraes a lovit din nou, pana la pauza, el punctand cu 7 minute inainte de pauza, dupa ce a transformat senzational o lovitura libera de la aproximativ 30 de metri.

Szukala a consfintit victoria bistritenilor in minutul 82, cand a marcat golul de 3-1.

Scor final, Gloria Bistrita - FCM Targu Mures 3-1.

FCM Targu Mures: R. Danalache, Topici, Balau, D. Matei, D. Roman, Onicas, Fl. Dan, Casquero, Bitis, C. Vancea, Didy.

Gloria Bistrita: Calin Albut, Tudose, Szukala, Nastase, Velcovici, Predescu, R. Marginean, Ene, Muresan, Bajenaru, Moraes.

Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....
#Bistrita victoria Targu Mures, #Bistrita victorie Liga 1, #Moraes gol Bistrita , #rezultate