Liga 1: Astra salveaza un egal pe final de meci la Iasi, printr-un penalti

Sambata, 28 Iulie 2018, ora 22:54
4286 citiri

Poli Iasi si Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 1-1, in ultima partida a zilei de sambata din Liga 1, in etapa cu numarul 2 a sezonului 2018/2019.

Golurile au fost marcate de Frasinescu cu capul si de Llulaku din penalti, pe final de meci.

Prima repriza a fost una dominata de Astra, care a avut marile ocazii, insa mitanul prim s-a terminat cu un scor alb, 0-0. Poli Iasi a reechilibrat balanta dupa pauza si, poate meritat, a marcat prima in minutul 60, gol cu capul in minutul 60 prin Frasinescu.

Fundasul nu mai marcase in Liga 1 din octombrie 2015.

La 12 minute dupa gol, minutul 72, Denis Alibec a revenit oficial la Astra si pe teren, fiind introdus de antrenorul Maldarasanu in locul lui Belu.

Egalarea oaspetilor a venit in minutul 81, gol din penalti marcat de Llulaku, dupa ce Mimoun, proaspat intrat pe teren in minutul 76, a facut un hent stupid in careu.

Albanezul a marcat sec si partida s-a terminat egal, cele doua formatii ramanand neinvinse, Astra cu 4 puncte, ca si Calarasi si Botosani, iar Poli Iasi cu 2 puncte, dupa egalul de la Craiova din prima etapa.

Poli Iasi: Rusu - Arias, Mihalache, Frasinescu, Pantiru - Rus, Floresc, Cioinac, Stefanescu - Luwaga - A. Cristea.

Astra: Iliev - Belu-Iordache, Erico, Bejan, Stan - Moise, Mrzljak, N. Rosu - Balaure, Bus, Llullaku.

Arbitru: Catalin Popa.

Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....
#Astra Poli Iasi cronica meci, #egal Astra Poli Iasi final penalti, #Astra salveaza un punct Poli Iasi , #stiri Liga I