Liga 1: Pandurii, victorie lejera la Galati. Otelul, pasi mari spre retrogradare

Luni, 13 Aprilie 2015, ora 17:30
3742 citiri

Pandurii Targu Jiu a castigat primul meci de luni din Liga 1, scor 2-0 la Otelul Galati, in etapa cu numarul 26, stagiunea 2014/2015.

Golurile au fost marcate de Momcilovic in minutul 28 si Mihai Roman in minutul 40, ultimul din penalti.

O infrangere care consfinteste retrogradarea Otelului, chiar daca nu matematica, insa este greu de crezut ca galatenii mai pot recupera, fiind pe ultimul loc cu 15 puncte, iar locul 12, primul care se salveaza, are 28.

Pandurii urca pe 9 dupa acest meci, cu 32 de puncte la activ.

Echipe de start:

Otelul: Abraham - Solomou, A. Miron, Sissoko, Milea - Tavares, Cucu - Gradinaru, Cernat, Hamroun - Tudorie.

Pandurii: Gliwa - Ungurusan, Cordos, Vasiljevic, Momcilovic - P. Anton, Pintilii - Radut, Nistor, Nicoara - M. Roman.

Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....
#pandurii bate otelul liga I, #cronica liga I pandurii otelul, #pandurii victorie deplasare otelul , #stiri Liga I