Dramatism extrem în Liga Campionilor. Arsenal - Porto s-a decis la penalty-uri. Echipa care merge în sferturi

Miercuri, 13 Martie 2024, ora 01:02
2659 citiri
Porto a ratat ultima lovitură FOTO X

Formaţia Arsenal Londra s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a trecut de FC Porto, scor 4-2, la loviturile de departajare.

Arsenal a marcat prin Troussard, în minutul 41, şi a egalat scorul din tur, când portughezii s-au impus, scor 1-0.

După 90 de minute, scorul a rămas acelaşi, iar meciul a intrat în prelungiri.

La finalul prelungirilor s-a trecut la loviturile de departajare.

Pentru Arsenal au transformat Odegaard, Havertz, Saka şi Rice.

La FC Porto au transformat Pepe, Grujic şi au ratat Wendell şi Galeno.

Arsenal nu a mai ajuns în sferturi din 2010.

Tragerea la sorţi pentru sferturi are loc vineri.

În sferturi s-au mai calificat FC Barcelona, Bayern Munchen, Real Madrid, Manchester City şi Paris Saint-Germain.

Sportiva din România care a câștigat a cincea oară Liga Campionilor. Cum s-a descurcat în finală, contra unei conaționale
Jucătoarea română de tenis de masă Elizabeta Samara a câştiga pentru a cincea oară în carieră Liga Campionilor europeni şi pentru a treia oară consecutiv cu formaţia poloneză KTS Enea...
O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...