Liga Campionilor, tragere la sorți: meciuri tari încă din optimi

Luni, 18 Decembrie 2023, ora 13:26
3137 citiri
UEFA Champions League

Napoli - FC Barcelona şi Inter Milano - Atletico Madrid se vor confrunta în optimile Ligii Campionilor, conform tragerii la sorţi de luni.

Partidele din optimile Ligii Campionilor, conform tragerii la sorţi de luni:

FC Porto (Portugalia) - Arsenal Londra (Anglia)

Napoli (Italia) - FC Barcelona (Spania)

Paris Saint-Germain (Franţa) - Real Sociedad (Spania)

Inter Milano (AC Milan) - Atletico Madrid (Spania)

PSV Eindhoven (Ţările de Jos) - Borussia Dortmund (Germania)

Lazio (Italia) - Bayern Munchen (Germania)

FC Copenhaga (Danemarca) - Manchester City (Anglia)

RB Leipzig (Germania) - Real Madrid (Spania)

Meciurile vor avea loc la 13/14/20/21 februarie (turul) şi 5/6/12/13 martie (returul).

Finala este programată la 1 iunie, la Londra, pe Wembley.

Sportiva din România care a câștigat a cincea oară Liga Campionilor. Cum s-a descurcat în finală, contra unei conaționale
Jucătoarea română de tenis de masă Elizabeta Samara a câştiga pentru a cincea oară în carieră Liga Campionilor europeni şi pentru a treia oară consecutiv cu formaţia poloneză KTS Enea...
Un fotbalist turc de 19 ani a adus victoria pentru Real Madrid, care e aproape de un nou titlu VIDEO
Formaţia Real Madrid, liderul din La Liga, a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Real Sociedad, într-un meci din etapa a 33-a a campionatului spaniol. Golul a...
#Liga Campionilor, #tragere la sorti, #optimi, #Real Madrid, #leipzig, #manchester city, #Bayern Munchen , #stiri Champions League