Liga Campionilor, tragere la sorți: meciuri tari încă din optimi

Luni, 18 Decembrie 2023, ora 13:26
3137 citiri
UEFA Champions League

Napoli - FC Barcelona şi Inter Milano - Atletico Madrid se vor confrunta în optimile Ligii Campionilor, conform tragerii la sorţi de luni.

Partidele din optimile Ligii Campionilor, conform tragerii la sorţi de luni:

FC Porto (Portugalia) - Arsenal Londra (Anglia)

Napoli (Italia) - FC Barcelona (Spania)

Paris Saint-Germain (Franţa) - Real Sociedad (Spania)

Inter Milano (AC Milan) - Atletico Madrid (Spania)

PSV Eindhoven (Ţările de Jos) - Borussia Dortmund (Germania)

Lazio (Italia) - Bayern Munchen (Germania)

FC Copenhaga (Danemarca) - Manchester City (Anglia)

RB Leipzig (Germania) - Real Madrid (Spania)

Meciurile vor avea loc la 13/14/20/21 februarie (turul) şi 5/6/12/13 martie (returul).

Finala este programată la 1 iunie, la Londra, pe Wembley.

Quarterly Report - Editia 4

Barcelona a câștigat a doua oară la rând Liga Campionilor. UEFA a permis un banner de susținere pentru Palestina
Echipa Barcelona a câştigat, sâmbătă, pentru a doua oară consecutiv Liga Campionilor la fotbal feminin, învingând-o în finală pe Lyon, scor 2-0, pe stadionul San Mames din Bilbao....
Surpriză mare în finala Cupei Angliei! Guardiola, învins de rivala din oraș
Echipa Manchester United s-a impus sâmbătă în finala Cupei Angliei, câştigând trofeul după ce a învins cu 2-1 rivala concitadină, Manchester City. Echipa lui Erik ten Hag a condus cu...
#Liga Campionilor, #tragere la sorti, #optimi, #Real Madrid, #leipzig, #manchester city, #Bayern Munchen , #stiri Champions League