Cum s-a terminat meciul dintre echipele cu cele mai multe egaluri din Liga 1

Sambata, 28 Octombrie 2023, ora 16:33
2283 citiri
Maldarasanu e antrenor la Hermannstadt FOTO facebook

Formaţia Oţelul Galaţi a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Hermannstadt, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii.

Pentru Hermannstadt a deschis scorul Lovric de la Oţelul, în minutul 70, cu un gol în propria poartă. Pentru gălăţeni a egalat Pop, în minutul 90, din penalti.

În minutul 29, un gol al oaspeţilor a fost anulat pentru ofsaid.

Oţelul: Dur-Bozoancă – Latouchent, Cisse (Zivulic ’46), Lovric, Miguel Gomes – Cisotti, Ariel Lopez (Pop ’74), Teles (Jardan ’46) – Bodişteanu (Tănasă ’21), Fatai (Cârjan ’71), Maciel. Antrenor: Dorinel Munteanu

Hermannstadt: Căbuz – Medina, Găman, Bejan, Butean – Jipa (Bucuroiu ’81), Mino, Alhassan (Biceanu ’69), Balaure (Fonseca ’89) – Iancu (Neguţ ’69), Paraschiv (Stoica ’81). Antrenor: Marius Măldărăşanu

Arbitri: Sebastian Colţescu – Daniel Mitruţi, Vladimir Urzică – Claudiu Marcu

Arbitri VAR: Florin Andrei, Sebastian Eugen Gheorghe

Observatori: Alexandru Deaconu, Cătălin Popa

Ce spune antrenorul lui Dinamo înaintea meciului crucial cu FC Voluntari
Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, Zeljko Kopic, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că partida cu FC Voluntari, din etapa a 7-a a play-out-ului Superligii, este una...
Primele două echipe care s-au salvat matematic de la retrogradare, după UTA - Oțelul
Echipa UTA Arad a învins joi, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. După o primă repriză în care Oţelul a avut un gol anulat...