Dezastru pentru Manchester United! Englezii, eliminati din Europa League!

Joi, 15 Martie 2012, ora 22:10
2364 citiri

Eliminata prematur din Liga Campionilor, gruparea engleza Manchester United a spus adio si celei de-a doua competitii continentale, Europa League.

Dupa ce saptamana trecuta a pierdut cu 2-3 meciul de pe teren propriu cu Athletic Bilbao, "diavolii" au fost infranti si in Spania, scor 1-2.

Ibericii au transat rapid soarta calificarii, deschizand scorul prin Llorente in minutul 23. United avea nevoie de trei reusite pentru a merge mai departe, insa gazdele au punctat si in repriza secunda, De Marcos ducand scorul la 2-0.

Wayne Rooney a marcat unicul gol al englezilor cu 10 minute inainte de final, iar trupa lui Sir Alex Ferguson a parasit Europa mult mai devreme in acest sezon.