Manchester United, in sferturile Ligii Campionilor dupa o victorie cu Marseille

Marti, 15 Martie 2011, ora 23:44
1777 citiri

Manchester United s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor in urma victoriei obtinute, pe teren propriu, cu Olympique Marseille, scor 2-1.

Chicharito Hernandez a aruncat in aer tribunele de pe Old Trafford dupa primele cinci minute ale partidei, inscriind cu un sut din fata portii la o pasa excelenta a lui Wayne Rooney.

Olympique Marseille putea restabili egalitatea dupa numai cateva minute, insa Cignac a lobat si poarta dupa ce l-a scos din joc pe Edwin van der Sar. Remy a ratat si el sansa egalarii cu doua minute inainte de pauza, sutul acestuia ocolind cu putin poarta gazdelor.

Englezii s-au distantat pe tabela in repriza secunda cu un gol al aceluiasi Hernandez, care a inscris dupa un contra-atac dezvoltat de Rooney si veteranul Ryan Giggs.

Marseille a redus din diferenta in minutul 82, prin autogolul lui Brown, la o lovitura de colt, insa acesta nu a fost suficient pentru a mai intoarce soarta calificarii.

Dupa 0-0 in tur, Manchester United a obtinut calificarea in sferturile Ligii Campionilor si asteapta tragerea la sorti pentru a-si afla urmatorul adversar.

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Frustrarea românilor, cu privire la admiterea cu granițele terestre în Schengen. Rațiunile care ar fi fost la baza blocajului
Aproape două treimi dintre români cred că țara noastră a îndeplinit toate criteriile pentru admiterea cu granițele terestre în Schengen. Ei sunt de părere că unele state europene...
#manchester united, #olympique marseille, #Rezultate Liga Campionilor , #stiri Manchester United