Marius Măldărășanu, după ce a fost umilit de FCSB: "Nu sunt pe lista Rapidului"

Duminica, 17 Decembrie 2023, ora 06:35
1797 citiri
Marius Măldărășanu

Marius Măldărăşanu, antrenorul echipei FC Hermannstadt, recunoaşte că meciul pierdut sâmbătă seara, pe Arena Naţională, 0-3 cu FCSB, este cel mai slab meci al formaţiei sale, de după promovarea în Superligă.

„Este cel mai slab meci al nostru de după promovare! Nu mi-l explic. Prima repriză, cel puţin, a fost execrabilă. În a doua repriză, chiar dacă am încercat să intrăm în joc pe retragerea lor, nu s-a putut. Au fost mai buni ca noi. Am arătat ca o echipă mică, nu ca una care se bate la play-off. Dacă aş fi avut la pauză posibilitatea să schimb 11 jucători, 11 aş fi schimbat. Va trebui să o reglăm în câteva zile, pentru că trebuie să spălăm ruşinea în ultima etapă. Jucăm acasă şi trei puncte sunt foarte importante. Alhassan nu va juca, se gândeşte la FCSB, vrea vacanţă, îi e teamă să nu se accidenteze. Îl înţeleg.

Nu e real că aş fi pe lista Rapidului, nimeni nu a vorbit cu mine. Am fost focusat pe ce avem noi de făcut, nu se pune problema unui plecări. Ne batem în continuare, nu trebuie să ne doboare o înfrângere”, a declarat Marius Măldărăşanu.

Echipa FCSB a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia FC Hermannstadt, într-un meci al etapei a 20-a din Superligă.

Pleacă vedeta FCSB după câștigarea titlului? Gigi Becali a dat verdictul
FCSB poate fi campioană la finalul acestui sezon având un avans considerabil față de rivale, din play-off mai fiind de disputat încă cinci etape. FCSB are 11 puncte avans față de locul 2....
Oțelul - Hermannstadt a schimbat liderul din play-out. Echipa care a câștigat în inferioritate numerică
Oţelul Galaţi a învins-o pe FC Hermannstadt cu scorul de 1-0 (1-0), duminică, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 7-a a fazei play-out a Superligii de fotbal. Unicul gol al...