Sezon dezastruos pentru Mircea Lucescu la Dinamo Kiev: pe ce loc a ajuns echipa românului după un nou meci slab

Sambata, 28 Octombrie 2023, ora 19:00
1855 citiri
Mircea Lucescu

Echipa ucraineană Dinamo Kiev, pregătită de antrenorul român Mircea Lucescu, a încheiat la egalitate, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Kolos Kovalivka.

Dinamo Kiev a deschis scorul în minutul 19 al partidei, prin golul lui Oleksandr Tymchyk, iar gazdele au reuşit să egaleze în minutul 51, după reuşita lui Valerii Luchkevych. Kievenii au rămas în zece din minutul 63, când Vladyslav Vanat a primit al doilea cartonaş galben, dar scorul nu s-a mai schimbat. S-a încheiat 1-1, iar Dinamo Kiev a ajuns la trei meciuri consecutive fără victorie în campionat.

După 12 etape Dinamo şi Mircea Lucescu sunt pe locul 7, cu 16 puncte, la zece puncte de lider.

Jucătorii dinamoviști, atacați de suporteri. Și Mircea Lucescu a pus tunurile pe fotbaliști: "Nu fac nimic!"
Formaţia Dinamo a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a şaptea a play-out-ului Superligii. Au marcat Gnahore ’35 pentru gazde şi...
Burduja, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei: „Îl provoc pe Nicuşor Dan la o dezbatere. Vreau să văd dacă are curajul să se lupte cu mine” VIDEO
Liderul PNL Bucureşti, Sebastian Burduja şi-a depus, sâmbătă, 27 aprilie, candidatura la Primăria Capitalei, şi a declarat cu acest prilej că îl provoacă pe actualul primar la o dezbatere...