Mircea Lucescu merge din victorie in victorie

Duminica, 22 August 2010, ora 09:20
1770 citiri

Mircea Lucescu este pe val in Ucraina, unde a obtinut a cincea victorie consecutiva, scor 1-0, in deplasare cu Voly Lutsk.

Singurul gol al echipei lui Mircea Lucescu a fost reusit de Eduardo, in minutul 73. In ultimele minute Sahtior a jucat in inferioritate numerica, Kobin fiind eliminat.

Razvan Rat nu a evoluat in aceasta partida, din cauza unei accidentari.

Sahtior ocupa primul loc in campionatul Ucrainei dupa 7 etape, cu 19 puncte. Formatia lui Lucescu nu a suferit nici o infrangere si are patru puncte avans in fata lui Dnepr.

"Ma asteptam la un meci dificil, deoarece am avut un adversar puternic. Adversarii nostri si-au dat viata pe teren pentru a obtine un rezultat pozitiv", a spus Lucescu dupa meci.

C.M.

Jucătorii dinamoviști, atacați de suporteri. Și Mircea Lucescu a pus tunurile pe fotbaliști: "Nu fac nimic!"
Formaţia Dinamo a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a şaptea a play-out-ului Superligii. Au marcat Gnahore ’35 pentru gazde şi...
Acuzații de fraudă electorală: cum au „semnat” mai mulți membri USR pe listele Dianei Șoșoacă. „Adepţii şoşocişti, o infracţiune”
Stelian Ion, deputat USR, candidat al alianţei Dreapta Unită la Primăria Constanţa, atrage atenţia că semnătura sa şi a altor colegi din USR Constanţa apare în mod fraudulos pe lista de...