Sahtiorul lui Lucescu, inca o victorie in campionatul Ucrainei

Duminica, 26 Iulie 2009, ora 13:36
578 citiri

Fara Mircea Lucescu, aflat in recuperare dupa operatie, Sahtior Donetk a castigat sambata seara, scor 2-0, in deplasare, intalnirea cu Ilicivet Mariupol, din etapa a doua a campionatului ucrainean de fotbal.

Golurile castigatoarei ultimei editiei a Cupei UEFA au fost marcate de atacantul brazilian Luiz Adriano, in minutele 7 si 30.

Este cea de-a doua victorie inregistrata de Sahtior Donetk in campionat, in acest sezon, din tot atatea meciuri disputate.

La gruparea din Donetk, Razvan Rat nu a evoluat niciun minut, fiind in continuare nerefacut dupa o accidentare.

Pentru Sahtior Donetk urmeaza acum meciul cu FC Timisoara, din turul trei preliminar al Ligii Campionilor, care va avea loc miercuri si care va fi transmis, in format LIVE text, de site-ul Ziare.com.

Jucătorii dinamoviști, atacați de suporteri. Și Mircea Lucescu a pus tunurile pe fotbaliști: "Nu fac nimic!"
Formaţia Dinamo a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a şaptea a play-out-ului Superligii. Au marcat Gnahore ’35 pentru gazde şi...
Înțepături electorale între Firea și Piedone. „Au reciclat-o și i-au zis că e cea mai bună / Am telefonul deschis / Nu m-a sunat nimeni”
Candidatul PSD la Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a declarat duminică, 28 aprilie, întrebată dacă mai negociază cu Cristian Popescu Piedone şi mai speră ca acesta să se retragă din...