Rafael Nadal a jucat un tie break de 28 de minute la Australian Open! Cum s-a terminat partida

Duminica, 23 Ianuarie 2022, ora 08:32
2845 citiri
Rafa Nadal FOTO facebook

Rafael Nadal n-a avut un meci ușor în turul III la Australian Open.

El l-a întâlnit pe francezul Adrian Mannanarino, locul 69 WTA, pe care l-a depășit în trei seturi, scor 7-6, 6-2, 6-2.

Adversarul s-a ținut bine în primul set, încheiat la tie-break, scor 16-14, după 28 de minute, apoi a căzut fizic și psihic, iar victoria a fost o formalitate pentru campionul spaniol.

Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....