”Bomba” anului în tenis. Novak Djokovic, eliminat la Indian Wells de un puști de 20 de ani apărut de nicăieri

Marti, 12 Martie 2024, ora 05:32
11319 citiri
Novak Djokovic FOTO X

Cea mai mare surpriză a începutului de an în circuitul ATP este eliminarea liderului mondial Novak Djokovic în turul al treilea al turneului de la Indian Wells.

Sârbul a fost învins surprinzător de italianul Luca Nardi (20 de ani, locul 123 mondial), care s-a impus cu 6-4, 3-6, 6-3, obținând cea mai importantă victorie a carierei.

De menționat faptul că Luca Nardi fusese eliminat de la Indian Wells în calificări, însă a intrat pe tablou ca ”lucky loser”.

Luca Nardi va evolua astfel în optimi cu americanul Tommy Paul.

Eliminată fără drept de apel la Madrid, Sorana Cîrstea a vorbit despre Simona Halep: ”Capitol închis”
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a fost învinsă fără drept de apel de poloneza Iga Swiatek, liderul mondial, cu 6-1, 6-1, sâmbătă, în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la...
Rezultat uimitor la ATP Madrid. Ce-a pățit grecul Tsitsipas, după două finale la rând
Jucătorul grec de tenis Stefanos Tsitsipas, nr.7 mondial, câştigător al titlului la Monte Carlo şi finalist la Barcelona, a fost eliminat din debutul său la turneul ATP Masters 1.000 de la...