Lyon a pierdut cu Lille dupa ce a condus cu 3-1

Luni, 07 Decembrie 2009, ora 14:03
836 citiri

Imbatabila in sezonul trecut, Olympique Lyon uimeste in actualul sezon prin rezultate ce ar provoca infarct oricarui antrenor.

Dupa 5-5 cu Olympique Marseille, intr-o partida care a batut un record vechi de 52 de ani, Lyon a clacat din nou intr-o partida in care a condus cu 2-0 si 3-1, pentru a pierde cu 3-4.

In partida disputata duminica seara, Olympique conducea la pauza cu un neverosimil 3-1, gratie unui hattrick reusit de Lisandro, gazdele marcand prin Frau.

In minutul 70, Lille egalase deja situatia pe tabela, prin Gervinho si Cabaye, pentru a da lovitura in ultimul minut de joc, cand Gervinho si-a trecut in cont cea de-a doua reusita a partidei.

Inregistrand cea de-a treia infrangere din acest sezon, Lyon a ramas pe locul 4 in Ligue 1, la 5 puncte de liderul Bordeaux.