Jelena Ostapenko s-a făcut de râs la Indian Wells. A fost învinsă de o jucătoare care a născut anul trecut

Sambata, 09 Martie 2024, ora 09:02
10285 citiri
Jelena Ostapenko FOTO facebook

Letona Jelena Ostapenko a fost eliminată în turul doi de la Indian Wells, unde a cedat în fața uneia dintre cele mai experimentate jucătoare din circuit.

Ostapenko a câștigat primul set cu 7-5 după 49 de minute de luptă în fața lui Angelique Kerber. Mai mult, Ostapenko a debutat cu 2-0 în setul al doilea, dar Kerber a revenit și s-a impus cu 6-3 în următoarele două seturi pentru a victorie mare.

Nemțoaica de 36 de ani a revenit după ce a născut și a făcut un salt spectaculos în clasamentul WTA. Kerber a urcat 172 de locuri și este acum, într-un clasament virtual pe locul 435.

Veronica Kudermetova, favorită 17 la Indian Wells, este următoarea adversară a lui Kerber.

Eliminată fără drept de apel la Madrid, Sorana Cîrstea a vorbit despre Simona Halep: ”Capitol închis”
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a fost învinsă fără drept de apel de poloneza Iga Swiatek, liderul mondial, cu 6-1, 6-1, sâmbătă, în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la...
Rezultat uimitor la ATP Madrid. Ce-a pățit grecul Tsitsipas, după două finale la rând
Jucătorul grec de tenis Stefanos Tsitsipas, nr.7 mondial, câştigător al titlului la Monte Carlo şi finalist la Barcelona, a fost eliminat din debutul său la turneul ATP Masters 1.000 de la...