”Dosarele X” la meciul Oțelul - Petrolul din Superliga. Rezultatul care n-a mirat pe nimeni

Sambata, 27 Ianuarie 2024, ora 19:57
3653 citiri
Oțelul a remizat cu Petrolul

Echipa Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Petrolul Ploieşti, în etapa a 23-a din Superligă

La Galaţi, Maciel a trimis în bara transversală în minutul 21, iar Bodişteanu nu l-a putut învinge pe portarul Zima pe finalul primei reprize, minutul 45+1. În repriza secundă, arbitrul Szabolcs Kovacs a anulat pentru ofsaid golul lui Rusevic, din minutul 59, iar în prelungirile partidei, Relu Stoian a scos la capul lui Huja, respingând în transversală.

S-a încheiat fără gol marcat, Oţelul a bifat al 13-lea rezultat de egalitate şi, cu 28 de puncte se află pe locul 10. Petrolul, care a ajuns tot la a 13-a remiză stagională, a adunat 31 de puncte şi se află pe locul 8 în clasament.

OŢELUL GALAŢI: R. Stoian - Zhelev, J. Cisse, Lovric, Miguel Silva – Lameira (Al. Pop 65), Zivulic – Maciel (Fatai 90), Cisotti, Bodişteanu – Rusevic (G. Cârjan 81). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

PETROLUL PLOIEŞTI: Zima - Papp, Meijers, Huja, Ţicu - Seto, I. Diomande (Işfan 46), Dumitriu (Irobiso 66) – Al. Musi (D. Radu 66), Grozav (Jefferson 85), Jair. ANTRENOR: Florin Pârvu

Cartonaşe galbene: Lameira 63, Bodişteanu 81 / Meijers 70, Işfan 77

Arbitri: Szabolcs Kovacs - Radu Ghinguleac, Adrian Vornicu - Vlad Baban

Arbitri VAR: Radu Petrescu - Cristina Mariana Trandafir

Observator: Augustus Constantin

A treia echipă scăpată matematic de retrogradare, după Hermannstadt - Petrolul
Echipa FC Hermannstadt a învins joi, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a şasea a Superligii. Sibienii au deschis scorul pe teren propriu, în...
Primele două echipe care s-au salvat matematic de la retrogradare, după UTA - Oțelul
Echipa UTA Arad a învins joi, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. După o primă repriză în care Oţelul a avut un gol anulat...