Cea mai dureroasă eliminare pentru ”noua Șarapova”. Abandonul care i-a spulberat visul principalei favorite VIDEO

Joi, 20 Octombrie 2022, ora 12:08
2280 citiri
Paula Badosa și Victoria Azarenka

Tenismena spaniolă Paula Badosa (8 WTA) a fost obligată să abandoneze meciul cu Victoria Azarenka (37 WTA) din turul secund al turneului de la Guadalajara.

Din postura de favorită numărul 1 a turneului din Mexic, Paula Badosa a pierdut primul set cu 6-2, după care s-a retras de pe teren din cauza unei probleme medicale.

E probabil cea mai dureroasă eliminare din cariera celei supranumite ”noua Șarapova”, în condițiile în care Paula Badosa a pierdut în acest fel orice șansă de calificare la Turneul Campioanelor 2022.

Eliminată fără drept de apel la Madrid, Sorana Cîrstea a vorbit despre Simona Halep: ”Capitol închis”
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a fost învinsă fără drept de apel de poloneza Iga Swiatek, liderul mondial, cu 6-1, 6-1, sâmbătă, în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la...
Rezultat uimitor la ATP Madrid. Ce-a pățit grecul Tsitsipas, după două finale la rând
Jucătorul grec de tenis Stefanos Tsitsipas, nr.7 mondial, câştigător al titlului la Monte Carlo şi finalist la Barcelona, a fost eliminat din debutul său la turneul ATP Masters 1.000 de la...