Gol anulat și o eliminare în meciul Petrolul - UTA. Scorul final

Sambata, 07 Octombrie 2023, ora 16:32
2262 citiri
Petrolul a remizat cu UTA

Formaţia Petrolul Ploieşti a terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu UTA Arad, într-un meci din etapa a 12-a a Superligii.

În minutul 15, un gol al Petrolului a fost anulat pentru ofsaid.

UTA a rămas în inferioritate numerică în minutul 77, când a fost eliminat Cooper.

Petrolul Ploieşti: Zima – Dumitriu, Papp, Diomande (Rădulescu ’57), Meijers, Doua (Jefferson ’54) – Musi, Hanca, Jair – Roman (Răducan ’75), Grozav. Antrenor: Florin Pîrvu.

UTA Arad: Iacob – Căpuşă (Rodrigues ’70), Benga, Stolnik, Abeid – Mihai, Marcelo Freitas, Fabry (Stanciu ’83) – Stahl (Pop ’70), Cooper, Micovschi (Dumitraşcu ’90). Antrenor: Mircea Rednic.

Cartonaşe galbene: Papp ’58 / Cooper ’21, ’77, Fabry ‘27

Cartonaş roşu: Cooper ‘77

Arbitri: Cătălin Popa – Daniel Mitruţi, Mircea Orbuleţ – George Cătălin Găman

Arbitri VAR: Szabolcs Kovacs, Bogdan Gheorghe

Observatori: Florin Hîncu, Ion Căţoi

A treia echipă scăpată matematic de retrogradare, după Hermannstadt - Petrolul
Echipa FC Hermannstadt a învins joi, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a şasea a Superligii. Sibienii au deschis scorul pe teren propriu, în...
Primele două echipe care s-au salvat matematic de la retrogradare, după UTA - Oțelul
Echipa UTA Arad a învins joi, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. După o primă repriză în care Oţelul a avut un gol anulat...