Messi și Mbappe, eliminați din Liga Campionilor în optimi. Cum s-a încheiat duelul PSG - Bayern

Joi, 09 Martie 2023, ora 00:05
6169 citiri
PSG, eliminată de Bayern

Bayern Munchen a eliminat-o pe Paris Saint-Germain din Liga Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe scorul de 2-0, miercuri seara, pe teren propriu, în manşa secundă a optimilor de finală.

În meciul retur (după 1-0 la Paris), Bayern a marcat prin Choupo-Moting (minutul 61) și prin Gnabry, în minutul 89.

Sportiva din România care a câștigat a cincea oară Liga Campionilor. Cum s-a descurcat în finală, contra unei conaționale
Jucătoarea română de tenis de masă Elizabeta Samara a câştiga pentru a cincea oară în carieră Liga Campionilor europeni şi pentru a treia oară consecutiv cu formaţia poloneză KTS Enea...
O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...