Primele critici pentru Drăgușin la Tottenham: ”A jucat hochei!” Românul e trimis la wrestling VIDEO

Duminica, 04 Februarie 2024, ora 12:23
3277 citiri
Radu Drăgușin

Echipele Everton şi Tottenham Hotspur au terminat la egalitate, 2-2, în primul meci al etapei a 23-a a campionatului de fotbal al Angliei, disputat sămbătă pe stadionul Goodison Park din Liverpool.

Londonezii au deschis scorul în minutul 4, prin brazilianul Richarlison, fostul jucător al lui Everton, însă gazdele au restabilit egalitatea prin Jack Harrison (30). Richarlison şi-a adus din nou echipa în avantaj, în minutul 41, dar "caramelele" nu au renunţat la luptă şi au marcat la rândul lor pentru a doua oară, în timpul adiţional, prin Jarrad Branthwaite (90+4).

Fundaşul român Radu Drăguşin, care a împlinit sâmbătă 23 de ani, a fost rezervă la Tottenham, fiind introdus în joc în minutul 89.

Românul a fost implicat în câteva faze controversate, cu intrări la limita regulamentului. ”A jucat hochei”, a remarcat unul dintre fanii lui Spurs pe rețelele sociale.

De asemenea, un alt fan a postat un clip cu imagini din wrestling, acuzând astfel duritatea lui Drăgușin în contactele cu adversarii.

Meci dezastruos pentru Tottenham în derby-ul cu Arsenal. Ce-a făcut românul Drăgușin
Echipa engleză Tottenham Hotspur a pierdut duminică, pe teren propriu, scor 2-3, în faţa grupării Arsenal Londra, într-un meci al etapei a 35-a din Premier League. Arsenal a condus cu 3-0...
UE critică Kremlinul că a preluat sub ”conducere temporară” filialele unor companii italiene și germane din Rusia
Uniunea Europeană a criticat Rusia sâmbătă, 27 aprilie, pentru că a pus filialele unei companii italiene şi ale unei companii germane sub ”conducerea temporară externă” a unei...