Tottenham și Manchester City s-au duelat în Cupa Angliei: ce a decis antrenorul lui Spurs în privința lui Radu Drăgușin

Vineri, 26 Ianuarie 2024, ora 23:57
13396 citiri
Radu Drăgușin FOTO X Tottenham

Tottenham și Manchester City s-au întâlnit în runda a patra din Cupa Angliei.

Partida s-a disputat pe Tottenham Hotspur Stadium în fața a peste 60.000 de spectatori. Meciul dintre Tottenham și Manchester City s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 1-0, cu un gol marcat de Nathan Ake în minutul 88 după un corner executat de Kevin de Bruyne. A fost o victorie meritată a lui City, raportul șanselor de gol fiind de 18-1 în favoarea echipei lui Guardiola.

Antrenorul lui Tottenham, Ange Postecoglou, a luat decizia să nu îl folosească pe Radu Drăgușin în acest meci.

Linia de apărare a lui Spurs a fost alcătuită din Pedro Porro, Romero, Van de Ven și Udogie.

Fotbalistul român transferat de Tottenham de la Genoa a debutat în campionat, evoluând 11 minute în meciul cu Manchester United, scor 2-2.

Manchester City, victorie mare în lupta pentru titlu în Premier League
Echipa engleză Manchester City a învins joi seara, în deplasare, scor 4-0, formaţia Brighton, în ultimul meci al etapei a 34-a din Premier League. „Cetăţenii” lui Guardiola nu au...
Pierdere grea pentru Manchester City în lupta pentru titlu. Ce meci important va rata vedeta Haaland
Manchester City, campioana en-titre a Angliei, nu se va putea baza pe vedeta Erling Haaland în meciul de joi cu Brighton, din Premier League, a anunţat miercuri antrenorul Pep Guardiola, scrie...
#Radu Dragusin, #Tottenham Hotspur, #manchester city, #cupa angliei , #Premier League