Gestul cu care Radu Drăgușin i-a convins pe englezi: ”Arată exact ce caracter are!”

Miercuri, 14 Februarie 2024, ora 08:30
8482 citiri
Drăgușin, bucurându-se pentru victorie

Tottenham a obținut victoria la ultima fază a meciului cu Brighton, scor 2-1, în etapa desfășurată la finalul săptămânii trecute. Doi jucători intrați în repriza a doua au întors meciul.

Oaspeții au deschis scorul din penalty, în minutul 16, prin Gross. Gazdele au egalat în minutul 61 după reușita lui Sarr, iar Brennan Johnson, introdus și el în repriza secundă, a dat lovitura la ultima fază a meciului, iar Tottenham a câștigat cu 2-1.

Antrenorul lui Tottenham, Ange Postecoglou, a mizat și la acest meci pe formula defensivă cu argentinianul Cristian Romero și olandezul Micky van de Ven, iar Radu Drăgușin nu a fost folosit niciun minut.

Românul s-a remarcat însă prin reacția de bucurie la golul lui Johnson, intrând în teren pentru a-și felicita colegii, gest care n-a scăpat exigenților jurnaliști britanici.

"Momentul cu Radu Drăgușin în prim-plan a demonstrat de ce Tottenham este încântată de era Ange Postecoglou. Tânărul jucător român s-a adaptat bine la Tottenham, în ciuda faptului că multe lucruri s-au schimbat pentru el în ultima lună.

Ar putea fi unul dintre aspectele minore într-o bucurie imensă, dar arată exact ce caracter are Radu Drăgușin și ceea ce construiește Ange Postecoglou aici.", au scris jurnaliștii englezi, conform DigiSport.ro.

Adio titlu pentru Liverpool după ultimul rezultat din Premier League. Cum arată clasamentul
Formaţia Liverpool, antrenată de Jurgen Klopp, a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 2-2, cu echipa West Ham, într-un meci din etapa a 35-a a campionatului Angliei. Gazdele au marcat...
Rezultatul din Anglia care aruncă în aer lupta pentru titlu: cum s-a încheiat derby-ul orașului Liverpool
Echipa engleză FC Liverpool a pierdut miercuri seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League. Everton s-a impus pe...