Craciunescu jr. a facut praf meciul Craiova - Rapid

Sambata, 18 Septembrie 2010, ora 08:25
2357 citiri
gsp.ro

Teodor Craciunescu a comis mai multe greseli grave in meciul pe care Universitatea Craiova si Rapid l-au disputate vineri seara in Banie.

Fiul fostului mare arbitru international a scapat meciul din mana si a dezavantajat ambele echipe.

Mai intai, Craciunescu l-a eliminat cu usurinta in minutul 50 pe Ovidiu Herea pentru o lovire asupra lui Gaman, insa reluarile TV au aratat ca intre cei doi nu a exista un contact cu intensitate, iar cel care a atacat a fost olteanul.

In plus, decizia a fost luata la trei minute dupa ce faza a avut loc, iar Teo Craciunescu l-a intrebat pe Gaman numele celui care l-a lovit, deoarece nu vazuse faza.

Craciunescu jr. s-a revansat in minutul 63, cand a oferit un penalty gratuit pentru Rapid, dupa un duel intre Cassio si Dananae.

Fiul fostului arbitru international nu se afla la primul meci stricat din acest sezon, cel mai cunoscut fiind cel dintre CFR Cluj si Astra.

Universitatea Craiova si Rapid au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 8-a a Ligii 1.

C.M.

Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...
Gestul kosovarului Krasniqi la Constanța, dezaprobat clar de către specialiști
Bogdan Lobonț (46 de ani), antrenorul interimar al giuleștenilor, l-a înlocuit în minutul 60 al meciului cu Farul pe Krasnoqi, dar internaționalul kosovar nu l-a privit pe tehnician și chiar...