Peste 70.000 de spectatori au asistat la amicalul dintre Real Madrid și AC Milan: meci de cinci stele la Pasadena

Luni, 24 Iulie 2023, ora 11:16
2025 citiri
Real Madrid

Echipa spaniolă Real Madrid a învins cu scorul de 3-2 formaţia italiană AC Milan, într-un meci amical disputat luni pe stadionul Rose Bowl din Pasadena (Statele Unite), în faţa a 70.814 spectatori, informează EFE.

AC Milan a condus cu 2-0 la pauză, prin golurile lui Fikayo Tomori (25) şi Luka Romero (42), madrilenii reuşind "remontada" în partea a doua a jocului, prin dubla lui Fede Valverde (57, 59) şi golul lui Vinicius Junior, care a adus victoria în minutul 84.

Cu această ocazie şi-a făcut debutul la Real Madrid internaţionalul englez Jude Bellingham, pentru care spaniolii au plătit mai mult de 100 de milioane de euro pentru a-l transfera de la formaţia germană Borussia Dortmund, în această vară.

Real Madrid a început astfel cu dreptul turneul său în Statele Unite, în cadrul căruia urmează să mai înfrunte echipele Manchester United (27 iulie, la Houston), FC Barcelona (29 iulie, la Arlington) şi Juventus Torino (3 august, la Orlando).

Juventus - AC Milan, derby pentru locul 2 în Italia. Ocazie rarisimă pe final de meci
Echipa italiană Juventus Torino a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu gruparea AC Milan, într-un meci din etapa 34-a din Serie A. În prima repriză meciul a fost...
Un fotbalist turc de 19 ani a adus victoria pentru Real Madrid, care e aproape de un nou titlu VIDEO
Formaţia Real Madrid, liderul din La Liga, a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Real Sociedad, într-un meci din etapa a 33-a a campionatului spaniol. Golul a...
#Real Madrid, #AC Milan, #amical, #spectatori, #valverde, #vinicius , #Real Madrid