Real Madrid, în pericol să piardă și locul doi în campionat. Ce s-a întâmplat aseară în Primera Division

Luni, 10 Aprilie 2023, ora 10:10
1897 citiri
Real Madrid e campioana Europei FOTO facebook

Atletico Madrid a învins duminică, în deplasare, formaţia Rayo Vallecano, într-un meci al etapei a 28-a din La Liga.

Atletico Madrid a marcat în minutele 22 şi 24 cele două goluri care i-au adus victoria cu Rayo Vallecano. Molina (min. 22) şi Hermoso (min. 24) au fost marcatori echipei lui Simeone pe Estadio de Vallecas. În minutul 62 gazdele au rămas în zece, după eliminarea lui Lejeune. Rayo a marcat totuşi golul de onoare în minutul 85, prin Fran Garcia.

Atletico este pe locul 3 în campionat, cu 57 de puncte, la doar două puncte în urma rivalei din oraș Real Madrid. Lider este FC Barcelona, cu 72 de puncte, care joacă astăzi cu Girona.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 28-a din La Liga:

Real Valladolid – Mallorca 3-3 (Kike Perez 33, Amallah 68, Monchu 86 / Muriqi 53, 90+4 penalti, Manu Morlanes 58);

Betis Sevilla – Cadiz 0-2 (Alcaraz 53, Chris Ramos 59);

Almeria – Valencia 2-1 (Melero 49, Babic 58 / Samu Castillejo 61);

Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-2 (Fran Garcia 85 / Molina 22, Hermoso 24).

Un fotbalist turc de 19 ani a adus victoria pentru Real Madrid, care e aproape de un nou titlu VIDEO
Formaţia Real Madrid, liderul din La Liga, a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Real Sociedad, într-un meci din etapa a 33-a a campionatului spaniol. Golul a...
S-a găsit rivalul lui Horațiu Moldovan la EURO. Îl poate înlocui pe portarul lui Atletico
În meciul Sepsi-FCSB, scor 2-2, Ștefan Târnovanu, portarul roș-albaștrilor, a greșit la golul secund al lui Sepsi. Viorel Moldovan, fost internațional român, a admis că pentru el...