Real Madrid, încă un pas mare spre titlu în Spania

Sambata, 16 Martie 2024, ora 19:36
1499 citiri
Real Madrid FOTO X Real Madrid

Echipa spaniolă Real Madrid a învins sâmbătă, în deplasare, scor 4-2, gruparea Osasuna Pamplona, în etapa a 29-a din La Liga.

Oaspeţii au deschis scorul pe El Sadar, prin Vinicius Junior, dar gazdele au egalar rapid, în minutul 7, prin Budimir. Madrilenii au trecut la conducere cu golul din minutul 18 al lui Dani Carvajal şi au rezolvat partida în partea secundă. Brahim Diaz a făcut 3-1 în minutul 61, iar Vinicius Junior a reuşit dubla cu golul din minutul 64, când a ridicat scorul la 4-1 pentru Real.

Osasuna nu a mai putut decât să reducă din diferenţă, în minutul 90+1, prin Iker Munoz, iar Real s-a impus cu 4-2, nu înainte ca Arda Guler să trimită în bară, de la centrul terenului, după ce l-a văzut ieşit pe portarul gazdelor.

Madrilenii conduc în clasament, cu 72 de puncte, la zece puncte de ocupanta locului secund, Girona. Osasuna e pe 10, cu 36 de puncte.

Protest uriaș pentru a împiedica premierul să demisioneze. De ce ia în calcul Pedro Sanchez să plece din fruntea guvernului spaniol VIDEO
Mii de susţinători ai Partidului Socialist spaniol s-au adunat sâmbătă, 27 aprilie, pentru a-i cere premierului Pedro Sanchez să nu demisioneze. S-a întâmplat cu mai puţin de 48 de ore...
Adio titlu pentru Liverpool după ultimul rezultat din Premier League. Cum arată clasamentul
Formaţia Liverpool, antrenată de Jurgen Klopp, a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 2-2, cu echipa West Ham, într-un meci din etapa a 35-a a campionatului Angliei. Gazdele au marcat...
#Real Madrid, #victorie, #Spania, #campionat, #titlu, #primera division , #stiri fotbal