Real Madrid s-a distrat cu una dintre echipele tari din Spania VIDEO

Duminica, 08 Octombrie 2023, ora 08:18
1974 citiri
Joselu a marcat pentru Real Madrid FOTO facebook

Echipa spaniolă Real Madrid a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Osasuna, într-un meci din etapa a 9-a din La Liga. În aceeaşi etapă, FC Sevilla a fost condusă cu 2-0, pe teren propriu, de Rayo Vallecano, dar a încheiat la egalitate, scor 2-2.

Madrilenii de la Rayo Vallecano au condus cu 2-0 la Sevilla după două goluri marcate în minutele 21 şi 26. Sevilla a revenit prin golurile înscrise de Djibril Sow, în minutul 50, şi Youssef En-Nesyri în al şaselea minut de prelungire.

Pe Santiago Bernabeu, Real Madrid a deschis scorul în minutul 9 cu Osasuna, prin Bellingham, dar următorul gol l-a marcat abia în minutul 53, când Bellingham a reuşit dubla. Englezul a ajuns la cota 8 în clasamentul golgeterilor, unde conduce detaşat, având trei goluri mai mult decât Kubo, Lewandowski, Alvaro Morata şi Joselu. Real a învins în cele din urmă cu 4-0 şi are 24 de puncte, ocupând primul loc. Pe poziţia secundă este Girona, cu 22 de puncte. Rayo Vallecano se află pe locul 7 (13 puncte), iar FC Sevilla este pe 13, cu 8 puncte.

Rezultate înregistrate sâmbătă în meciurile etapei a 9-a din La Liga:

Cadiz – Girona 0-1 (Alex Garcia 59);

Real Madrid – Osasuna 4-0 (Bellingham 9, 54, Vinicius Junior 65, Joselu 70);

Mallorca – Valencia 1-1 (Rodriguez 5 / Lopez 45+3);

FC Sevilla – Rayo Vallecano 2-2 (Sow 50, En-Nesyri 90+6 / Valentin 21, Garcia 26).

Vești groaznice pentru românii atrași de vacanțe externe: Dispar zilele cu soare în destinații turistice de top
Un studiu realizat de către experții de la Institutul de Tehnologie din Massachusetts (MIT) din Statele Unite, publicat în Journal of Climate anunță vești groaznice pentru turiști, înclusiv...
Protest uriaș pentru a împiedica premierul să demisioneze. De ce ia în calcul Pedro Sanchez să plece din fruntea guvernului spaniol VIDEO
Mii de susţinători ai Partidului Socialist spaniol s-au adunat sâmbătă, 27 aprilie, pentru a-i cere premierului Pedro Sanchez să nu demisioneze. S-a întâmplat cu mai puţin de 48 de ore...