Real Madrid revine fantastic impotriva lui Sporting Gijon (Video)

Duminica, 21 Martie 2010, ora 10:22
1747 citiri

Real Madrid a castigat cu mari emotii partida de pe teren propriu cu Sporting Gijon, scor 3-1, dupa ce oaspetii au deschis scorul.

Echipa lui Manuel Pellegrini a avut o prima repriza dezamagitoare, iar startul partii secunde a fost un adevarat soc, oaspetii de la Gijon reusind sa deschida scorul in minutul 3, prin Barral.

Real Madrid a avut replica unei echipe mari, preluand conducerea in doar patru minute, dupa reusitele lui Van der Vaart (55) si Xabi Alonso (57).

Ultimul gol al meciului a fost reusit de Gonzalo Higuain (68), ajuns la a 20-a reusita din acest sezon, dupa o cursa superba.

Echipa de pe Santiago Bernabeu a acumulat astfel 68 de puncte, trei mai mult decat Barcelona, care duminica va intalni Zaragoza.

C.M.

Un fotbalist turc de 19 ani a adus victoria pentru Real Madrid, care e aproape de un nou titlu VIDEO
Formaţia Real Madrid, liderul din La Liga, a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Real Sociedad, într-un meci din etapa a 33-a a campionatului spaniol. Golul a...
Înțepături electorale între Firea și Piedone. „Au reciclat-o și i-au zis că e cea mai bună / Am telefonul deschis / Nu m-a sunat nimeni”
Candidatul PSD la Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a declarat duminică, 28 aprilie, întrebată dacă mai negociază cu Cristian Popescu Piedone şi mai speră ca acesta să se retragă din...