Cel mai bun rezultat al României la Mondialul de înot. Puștiul de 16 ani, la un pas de glorie

Duminica, 18 Februarie 2024, ora 10:03
15742 citiri
Robert Badea

În absența lui David Popovici, care a preferat să nu participe pentru a pregăti Jocurile Olimpice, cel mai bun rezultat al României la Campionatul Mondial de înot de la Doha a fost obținut în ultima zi a competiției de puștiul de 16 ani Robert Badea.

Astfel, în calificările probei de 400 de metri mixt, Robert Badea a fost la un pas de o calificare miraculoasă în finală (primii 8), ocupând locul 9, cu 4:18.43, urmând să fie prima rezervă în cursa pentru medalii programată duminică seara.

Dezamăgire uriașă la Dinamo și Rapid. Campioana va juca finala cu nou-promovata
Campioana Arcada Galaţi şi formaţia Corona Braşov vor disputa finala Diviziei A, după ce au eliminat în semifinale, în meciul al treilea, decisiv, echipele Dinamo Bucureşti, respectiv Rapid...
Finala ATP Monte Carlo s-a încheiat cu lacrimi: ”Dacă există un Dumnezeu acolo...”
Jucătorul grec de tenis Stefanos Tsitsipas a câştigat duminică turneul ATP1000 de la Monte Carlos, după ce l-a învins în finală pe norvegianul Casper Ruud. Stefanos Tsitsipas (25 de ani,...