Meci infernal în sferturi la Montreal între Rybakina și Kasatkina: partida s-a încheiat la 3 dimineața

Sambata, 12 August 2023, ora 10:03
3852 citiri
Elena Rybakina FOTO Twitter WTA

Elena Rybakina, jucătoarea din Kazahstan clasată pe locul 4 WTA, a întâlnit-o în sferturile turneului WTA 1000 de la Montreal pe rusoaica Daria Kasatkina, locul 14 WTA.

Cele două jucătoare au oferit o luptă incredibilă. Meciul a durat trei ore și 27 de minute, intrând în topul celor mai lungi dispute pe tabloul feminin.

Elena Rybakina s-a impus cu 5-7, 7-5, 7-6, fructificând a patra minge de meci. Partida s-a încheiat aproape de 3 dimineața la Montreal.

Interesant este că în setul al doilea Kasatkina a servit pentru meci la 5-4, dar a fost întoarsă de Rybakina.

Semifinalele turneului WTA 1000 de la Montreal sunt:

Iga Swiatek (1 WTA) - Jessica Pegula (3 WTA)

Liudmila Samsonova (18 WTA) - Elena Rybakina (4 WTA)

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
Candidatul Dreptei Unite la Primăria Iași: Lupta se va da ”între mafia lui Chirică și ieșenii onești, care nu fură și nu-i iubesc pe toți”
Candidatul Alianţei Dreapta Unită la Primăria Iaşi, Marius Bodea, a declarat după înregistrarea candidaturii sale la Biroul Electoral Municipal că pe 9 iunie bătălia se va da „între...
#rybakina, #kasatkina, #montreal, #semifinale, #samsonova, #Swiatek, #Pegula , #Montreal