Simona Halep se califica in turul II la US Open

Marti, 01 Septembrie 2015, ora 19:09
29243 citiri

Simona Halep s-a calificat, marti, in turul II de la US Open.

Adversara numarul 2 WTA, Marina Erakovici, s-a retras in setul al doilea, la scorul de 6-2, 3-0, acuzand probleme medicale.

Simona a avut onoarea de a deschide ziua a doua de la New York pe arena centrala, Arthur Ashe, iar romanca nu a dezamagit.

Jucatoarea noastra a inceput meciul cu numarul 99 WTA cu un break si a reusit apoi sa se mentina in fata pana in game-ul sapte, cand a castigat din nou pe serviciul adversarei.

In pauza dintre seturi sportiva din Noua Zeelanda a acuzat probleme medicale si a solicitat intervenia medicului, insa a reluat jocul.

La scorul de 3-0 insa, imediat dupa ce Simona a reusit al doilea break, Erakovici a anuntat ca abandoneaza din cauza problemelor medicale. Simona nu a stat nici macar o ora pe teren si a obtinut calificarea in turul al doilea la Flushing Meadows.

Urmatoarea adversara a lui Halep va fi invingatoarea meciului dintre Yulia Putintseva si Kateryna Bondarenko.

Simona Halep - Marina Erakovici 6-2/ 3-0 (ret.)

Setul II

19:07 - Erakovici se retrage acuzand probleme medicale. Simona Halep se califica in turul II!

19:06 - Iata si al doilea break din acest set, Halep se impune clar.

19:03 - Halep isi face serviciul si pare ca nu va avea niciun fel de problema in aceasta partida.

18:59 - Simona incepe si setul al doilea cu un break.

18:54 - Alexandra Dulgheru pierde si ea primul set cu scorul de 6-3.

18:53 - Time-out medical solicitat de Erakovici.

Setul I

18:51 - Game si set Simona Halep!

18:47 - Apare si al doilea break pentru Simona, care va servi pentru castigarea setului.

18:43 - Irina Begu pierde fara drept de apel primul set cu Olga Govortsova, scor 6-1.

18:40 - Game pentru Simona, romanca terminand raliul cu o "scurta" de efect.

18:36 - Erakovici isi face serviciul, insa Simona pastreaza avantajul breakului.

18:32 - Game "alb" pentru Simona, care arata foarte bine in debutul acestei partide.

18:29 - Isi face si Erakovici pentru prima data serviciul.

18:26 - Game si pe propriul serviciu pentru Halep.

18:22 - Debut perfect pentru Simona! Break in primul game al intalnirii. Darren Cahill se afla si el in tribune pentru a o spriji pe Halep.

18:19 - Incepe meciul dintre Halep si Erakovici!

18:15 - Incepe si partida dintre Irina Begu si Govortsova.

18:12 - Abia acum intra in arena cele doua sportive.

18:07 - Intarzie cele doua jucatoare la vestiare. Intre timp, pe Grandstand a inceput meciul dintre Alexandra Dulgheru si Angelique Kerber.

18:03 - Foarte putini spectatori se afla in tribune in momentul de fata. E drept ca la New York este ora 11:00.

INFO: Simona este cap de serie numarul doi la US Open, in timp ce adversara sa ocupa locul 99 in clasamentul mondial.

INFO: Cele doua nu s-au mai intalnit pana acum in circuitul feminin.

Simona Halep, la US Open: Avancronica meciului din primul tur

INFO: Meciul se va disputa pe terenul central de la Flushing Meadows.

INFO: Partida este televizata pe postul EuroSport.

Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
Ciolacu anunță că implementarea salariului minim european va începe de la 1 iulie: ”Am dat și ordonanța”
Şeful Guvernului Marcel Ciolacu a precizat că mecanismul de implementare a salariului minim european va începe de la 1 iulie. El a amintit că, în acest sens, a fost emisă ordonanţa....
#Simona Halep US Open Live, #Simona Halep Erakovic US Open, #Simona Halep US Open rezultat , #US Open