Sorana Cîrstea nu s-a putut abține. I-a strigat un singur cuvânt iubitului Țiriac junior, aflat în tribune

Joi, 22 Februarie 2024, ora 19:10
8655 citiri
Sorana Cîrstea

Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a declarat că victoria reuşită în faţa cehoaicei Marketa Vondrousova, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 1.000 de la Dubai, reprezintă cea mai mare revenire din cariera sa.

"Cred că e cea mai mare revenire din cariera mea'', a declarat Cîrstea imediat după această partidă, în care a fost condusă cu 6-2 şi 5-1, salvând şi şase mingi de meci.

''Ca să fiu sinceră, la set şi 5-1, nu mă mai gândeam la victorie. Mă gândeam ca măcar să fie frumos pentru public, să lungesc meciul un pic mai mult şi să le ofer un tenis mai frumos. Încă nu ştiu cum am reuşit să câştig'', a mai spus Cîrstea, citată de site-ul WTA.

Sorana Cîrstea a reuşit o victorie de senzaţie în faţa cehoaicei Marketa Vondrousova, campioana en titre de la Wimbledon, cu 2-6, 7-6 (7/1), 6-2, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 1.000 de la Dubai (Emiratele Arabe Unite), dotat cu premii totale de 3.211.715 dolari.

La meciul de la Dubai a asistat și iubitul românei, Ion Țiriac junior. De altfel, după ce a început răsturnarea de scor, Sorana Cîrstea a fost surprinsă la un moment dat strigând în direcția partenerului ei: „Acum, acum, acum!”.

Adversară surpriză pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid. Cu cine va debuta românca
Turneul WTA 1000 de la Madrid a programat astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, care au stabilit adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea. Cap de serie 27, Sorana...
Iga Swiatek a defilat în fața Soranei Cîrstea. Liderul WTA a predat o lecție de tenis
Poloneza Iga Swiatek, liderul WTA, și Sorana Cîrstea, numărul 30 mondial, s-au întâlnit în turul trei al turneului de la Madrid. Meciul a curs într-o singură direcție, iar poloneza Iga...