Cartu da vina pe arbitraj

Marti, 14 Aprilie 2009, ora 19:11
628 citiri

Pandurii Targu Jiu a fost eliminata din Cupa Romaniei de CFR Cluj cu ajutorul arbitrilor, este de parere tehnicianul gorjenilor, Sorin Cartu.

"Ceea ce se intampla la ora actuala in fotbalul romanesc si ceea ce se intampla mai ales cu arbitrii, ma face sa cred ca prestatia domnului Dumitru de azi nu a fost una neintentionata. Aceeasi faza de joc a fost altfel tratata pentru CFR decat pentru noi. Faze similare au fost tratate cu un cantar diferit la acest meci pentru cele doua echipe", a spus Cartu la conferinta de presa de dupa meci.

Faza incriminata de Cartu s-a petrecut in minutul 77, atunci cand Sousa a comis un hent clar in propriul careu, insa arbitrul Robert Dumitru n-a acordat lovitura de la 11 metri.

CFR Cluj s-a calificat, marti, in semifinalele Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a trecut in sferturi, scor 1-0, de Pandurii Targu Jiu.

Unicul gol al disputei ce a avut loc in Bucuresti, pe stadionul din Bulevardul Stefan cel Mare, a fost marcat de Peralta (min.43) din penalti, obtinut dupa un hent stupid in careu al lui Alex Piturca.

Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...
Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...