Scor neverosimil înregistrat în Georgia, în preliminariile EURO 2024

Sambata, 09 Septembrie 2023, ora 04:52
2388 citiri
Alvaro Morata FOTO facebook

Reprezentativa Spaniei a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 7-1, selecționata Georgiei, într-un meci din grupa A de calificare la Campionatul European din 2024.

Spaniolii s-au impus prin golurile marcate de Morata ’22, ’40, ’66, Kverkvelia ’27 (autogol), Olmo ’38, Williams ’68 şi Yamal ’74. Pentru Georgia a înscris Chakvetadze, în minutul 49.

În aceeaşi grupă se dispută, de la ora 21.45, partida Cipru – Scoţia.

Quarterly Report - Editia 4

Victorie importantă pentru FC Barcelona, după ce a pierdut titlul
Echipa FC Barcelona a învins în deplasare, cu scorul de 2-0, formaţia Almeria, joi seara, într-un meci din etapa a 36-a a campionatului de fotbal al Spaniei. Mijlocaşul Fermin Lopez (21...
Prima victorie românească la Roland-Garros. Gabriela Ruse și-a spulberat adversara în 51 de minute
Jucătoarea de tenis Gabriela Ruse, locul 152 WTA, a acces, luni, în turul doi al calificărilor la Roland Garros, al doilea turneu de grand slam al anului. Ruse a trecut în primul tur de...