Performanta remarcabila pentru Raluca Stramaturaru in Cupa Mondiala de sanie

Duminica, 21 Ianuarie 2018, ora 15:36
4249 citiri

Cu mai putin de 20 de zile inainte de startul Olimpiadei de iarna 2018 din Coreea de Sud, o sportiva din Romania a realizat o frumoasa performanta in cadrul Cupei Mondiale.

La editia care a avut loc in Norvegia, la Lillehammer, fosta gazda a JO 1994, intre 19-21 ianuarie, Raluca Stramaturaru a ocupat locul 6 in finala de sanie feminin, cu un timp final de 1.35.643.

Locul 1 a fost obtinut de Summer Britcher din SUA, aceasta fiind urmata de Natalie Geisenberger din Germania, iar medalia de bronz a fost obtinuta de Julia Taubitz, tot din Germania.

Stramaturaru e nascuta in 1985 la Sinaia si are un rezultat foarte bun si la Olimpiada din 2010, cand a terminat proba de sanie pe 21.

Recent, pe 3 decembrie, Stramaturaru a terminat pe locul 10 in etapa de Cupa Mondiala de la Altenberg, din Germania.

O sportiva din Romania a terminat in primele 10 concursul Cupei Mondiale de sanie

In plus, sportiva noastra a obtinut si un bronz pe 15 decembrie la sanie feminin in cadrul Cupei Natiunilor, competitie ce s-a desfasurat in New York pe partia din Lake Placid.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Raluca Stramaturaru loc 6 Cupa Mondiala, #Raluca Stramaturaru performanta remarcabila, #performanta exceptionala sporturi de iarna Romania , #stiri din sport