Steaua incheie anul 2017 cu o victorie clara

Miercuri, 29 Noiembrie 2017, ora 15:15
5233 citiri

Steaua a incheiat seria meciurilor din 2017 cu o victorie clara in turul 4 din Cupa Romaniei, faza pe municipiul Bucuresti.

Miercuri dupa-amiaza, "ros-albastrii" au trecut in Ghencea de AFC Asalt cu scorul de 2-0.

Golurile au fost marcate de Predescu, din penalti in minutul 36, si de Zamfirescu, in minutul 49.

Victoria de miercuri le asigura stelistilor nu doar calificarea in faza urmatoare a Cupei, ci si un ascendent moral, Asalt fiind una dintre cele doua echipe din Liga 4 Bucuresti care nu au fost invinse de "militari".

Iata si echipa folosita de Ion Ion si Marius Lacatus:

Chis - Zamfirescu, Paduret, Sitaru, Grigore, Constantinescu, Vilcea, Olaru, Zeciu, Predescu, Mirea

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Steaua victorie Cupa, #Steaua Asalt Cupa, #Steaua Cupa Romaniei rezultate , #Cupa Romaniei