Ienei: Steaua poate profita de forma slaba a Fiorentinei

Sambata, 27 Septembrie 2008, ora 14:46
592 citiri

Fostul antrenor al Stelei, Emerich Ienei, considera ca Fiorentina se afla intr-o forma slaba si Steaua poate profiat de acest lucuru.

"Steaua poate profita de forma slaba a Fiorentinei. Din cate stiu eu, cei din Florenta au pierdut fara drept de apel in fata celor de la Lazio, care nu e o echipa de prima mana. Steaua nu trebuie sa se teama de formatia lui Mutu", a spus Ienei pentru Prosport.

Miercuri, AC Fiorentina a pierdut clar, scor 0-3, in deplasare, cu Lazio Roma, in etapa a IV-a a campionatului italian de fotbal.

Intalnirea dintre AC Fiorentina si Steaua, din cadrul etapei a II-a a Grupei F a Ligii Campionilor, va avea loc marti, de la ora 21;45, pe stadionul "Artemio Franchi" din Firenze. Partida va fi transmisa, in format LIVE text, de site-ul nostru.

S-a stabilit finala Cupei Italiei: gol "scandalos" marcat în a doua semifinală
Echipa italiană Atalanta Bergamo a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia AC Fiorentina, în semifinalele Cupei Italiei. Atalanta s-a calificat în finala competiţiei....
Comandantul militar al CSA Steaua, reacție neașteptată către FCSB înainte de câștigarea titlului
Clubul CSA Steaua are o reacție categorică față de FCSB înainte de finalul acestui sezon. CSA Steaua București a fost declarată deținătoarea de drept a palmaresului 1947-1998, pe care...