Steaua, doar egal cu Jablonec. Chiriches isi ingroapa echipa

Sambata, 09 Februarie 2013, ora 21:35
6876 citiri

Steaua a incheiat perioada de pregatire cu un rezultat de egalitate, scor 1-1, in fata cehilor de la Jablonec.

Seria neagra a stelistilor din meciurile de pregatire a continuat si in meciul de sambata seara, pe care cehii l-au controlat.

Raul Rusescu a avut singurele doua ocazii ale Stelei din prima repriza, in timp ce Tatarusanu a avut mari emotii in poarta ros-albastrilor.

Jocul a continuat in aceleasi coordonate si in partea secunda. La trei minute de la reluare, cehii au ratat din doar doi metri, insa in cele din urma scorul a fost deschis de stelisti.

Gabi Iancu, jucatorul adus de la Viitorul Constanta, a punctat in minutul 69, dupa o actiune individuala. Mijlocasul in varsta de 18 ani a preluat elegant si a sutat pe langa portar pentru primul sau gol la Steaua.

Totusi, peste doar cinci minute, Chiriches a facut o gafa monumentala, pasand direct la Pazlek, care l-a invins pe Stanca. Chiriches facuse o gafa similara si in prima repriza, numai ca atunci Tatarusanu s-a opus.

Steaua incheie astfel perioada de pregatire cu un bilant de doua victorii, trei remize si cinci infrangeri.

Echipa lui Reghecampf va disputa primul meci oficial din acest an joi, de la ora 20.00, impotriva lui Ajax Amsterdam.

STEAUA - JABLONEC 1-1

90 - Final de meci!

88 - Iancu trage pe langa poarta din 20 de metri.

86 - Steaua paseaza la trecerea timpului in finalul meciului.

82 - Rocha intra in locul lui Rusescu.

80 - Costea inra in locul lui Adi Popa.

78 - Bara Jablonec! Vanek suteaza violent in bara transversala!

75 - Parvulescu intra in locul lui Latovlevici.

74 - GOL JABLONEC! Pazlek inscrie pentru cehi dupa o gafa in defensiva Stelei. Chiriches le-a pus mingea pe tava cehilor.

72 - Schimbari Steaua: Intra Stanca, Prepelita, Filip si ies Tatarusanu, Bourceanu si Pintilii.

69 - Gol Steaua! Rusescu da diagonala lunga, Iancu preia elegant, da mingea printre picioarele unui adversar si apoi inscrie cu un sut pe langa portar! Gol superb pentru jucaorul crescut de Hagi!

67 - Nikolici trage mult pe langa de la 20 de metri.

64 - Steuaa incearca o actiune in banda dreapta, dar Rusescu greseste pasa spre Rapa.

59 - Tatarusanu respinge cu emtii la o lovitura de la coltul terenului.

55 - Rapa centreaza din banda dreapta, Kysela trimite spre propriul portar.

51 - Steaua continua jocul incalcit si in partea secunda.

48 - Ocazie uriasa! Cehii trimit peste poarta din doar doi metri!

46 - Se reia jocul!

45 - Schimbari Steaua: Au intrat Iancu si Niklici, au iesit Chipciu si Tatu.

45 - Pauza!

42 - Iasmin Latovlevici se accidenteaza, dar revine pe teren.

39 - Rusescu suteaza spectaculos din marginea careului, mingea se duce in plasa laterala.

37 -Kopic suteaza din marginea careului, Tatarusanu retine in doi timpi.

33 - Ocazie mare pentru cehi! Vanek reia cu capul milimetric pe langa poarta!

29 - Cehii prind Steaua descoperita, dar sutul lui Vanek e respins de Tatarusanu.

27 - Jucatorii Stelei sunt foarte nervosi si fac multe greseli individuale.

23 - Chipciu suteaza slab din unghi in bratele portarului.

20 - Steaua nu reuseste sa isi impuna jocul, cehii s-au instalat in jumatatea lui Tatarusanu.

16 - Cehii au ehilibrat jocul in ultimele minute.

13 - Chiriches intervine excelent si blocheaza o actiune periculoasa a cehilor.

9 - Chiriches greseste o pasa in propriul careu, insa Tatarusanu respinge in fata sutul cehilor.

7 - Ocazie mare pentru Steaua! Tatu recentreaza in careu, Rusescu lobeaza portarul, dar ingea nu este trimisa suficient de puternic pentru a intra in plasa.

4 - Steaua face un joc de posesie in startul meciului.

1 - Incepe meciul!

Info: Meciul a inceput la ora 19:45 si este televizat de Digi Sport

Echipa de start: Tatarusanu - Rapa, Gardos, Chiriches, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Popa, Tatu, Chipciu - Rusescu.

Este ultimul amical al Stelei din aceasta iarna.