ASA "leaga" in premiera doua victorii

Sursa: Zi de Zi
Luni, 05 Decembrie 2016, ora 14:06
67 citiri
In etapa a XIX-a a Ligii I de fotbal, ASA Targu-Mures a obtinut duminica seara a doua victorie de pe teren propriu din actuala editie a campionatului, 2-0 cu FC Botosani. Cele doua goluri au fost inscrise in debutul reprizei secunde, autori Benjamin Kuku, in minutul 46 si Vlad Morar (min. 47).

Partida s-a disputat pe un teren acoperit de un strat subtire de zapada, un adevarat adversar pentru cele doua echipe. A invins echipa care s-a adaptat mai bine la conditiile vitrege. In prima repriza ...citește toată știrea