O rușine alb-albastră: Universitatea Craiova s-a făcut de râs în Cupa României în meciul cu Tunari. Cele mai bune glume

Miercuri, 27 Septembrie 2023, ora 18:20
8447 citiri
Universitatea Craiova FOTO Gazeta Sporturilor

Universitatea Craiova a fost la un pas să plece învinsă de pe stadionul Arsenal Tunari într-un meci din Grupa D a Cupei României.

Echipa din Bănie a făcut 1-1 cu CS Tunari (penultimul loc în Liga a doua), după ce a smuls egalul în ultimul minut de joc.

Mitrică a deschis scorul în minutul 46 pentru gazde, iar oltenii au egalat abia în minutul 90, după un șut deviat de Markovici în plasa tunarilor.

Comentarii de pe pagina de facebook a clubului

Bun rezultat băieți, și Tottenham abia a reușit să facă egal cu Arsenal în weekend.

Bravo băieți, un egal cu noroc, jucătorii lui Arsenal erau obosiți după meciul din Champions League!

All'ultimo respiro! Ce meci, ce dramatism, ce trăiri... mulțumim, băieți! Mulțumim, Mike!

Ne axăm pe campionat, era greu cu Arsenal pentru cei mai slabi și neserioși jucători din liga 1.

Am dat gol cu manta, ca la snooker (se vede mâna lui Papură).

Kolic tunde gazonul sau ce face pe teren?

Papura bine ai revenit, cu ocazia asta pot dormi și eu la fiecare meci...mă simt mai odihnit acum.

Alte rezultate

În grupa A, Petrolul Ploieşti a câştigat meciul din deplasare, cu ACS Progresul Pecica, scor 2-1. Mihai Roman a reuşit o dublă pentru ploieşteni, în minutele 19 (din penalti) şi 55. Pentru gazde a marcat Abdullahi, în min. 43.

În grupa D, UTA Arad s-a impus la Buzau, în faţa Gloriei, care a condus cu 1-0 prin reuşita lui Dumitrache (min. 32), Oaspeţii au revenit prin Marcelo Freitas (min. 57) şi Vucenovic (min. 75) câştigând cu 2-1.

Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...
Doliu la Universitatea Craiova. A murit portarul ”Campioanei Unei Mari Iubiri”
Fostul portar Florin Oprea, care a fost titular între buturile echipei de fotbal Universitatea Craiova în sezonul 1973-1974, în care alb-albaştrii au cucerit primul lor titlu din palmares, a...