Gestul care a făcut înconjurul lumii! Ce s-a întâmplat în minutul 90 al meciului Brazilia - Camerun 0-1 FOTO

Sambata, 03 Decembrie 2022, ora 07:55
8590 citiri
Aboubakar a fost eliminat FOTO facebook

Brazilia a pierdut surprinzător ultimul meci din grupă, scor 0-1, în fața Camerunului, un rezultat neașteptat care putea să-i coste pe sud-americani locul întâi în grupă.

Unicul gol al meciului a fost înscris în minutul 90 de Vincent Aboubakar, cu o lovitură de cap, care a făcut șah mat apărarea Selecao.

De bucurie, camerunezul și-a dat tricoul jos și după ce și-a făcut numărul a fost chemat de arbitru la ordine. Americanul de origine marocană Ismail Elfath l-a mângâiat pe cap și i-a explicat că trebuie să-i dea cartonaș galben și întrucât mai avea unul, acesta a fost urmat de eliminare.

Camerunezul a înțeles situația și a dat mâna cu arbitrul, apoi a ieșit de pe teren în uralele publicului.

Brazilia va juca în optimi cu Coreea de Sud, iar Camerunul pleacă acasă.

Decizia radicală luată de cel mai bun marcator al Braziliei din toate timpurile, o femeie
Starul fotbalului feminin brazilian, Marta, a anunţat vineri că 2024 este şi anul retragerii sale internaţionale şi şi-a exprimat speranţa ca la JO 2024 să aibă posibilitatea să îmbrace...
Faimosul Romario a revenit pe teren, la 58 de ani: ”Va veni targa să mă ia...”
Starul brazilian Romario, în vârstă de 58 de ani, care şi-a anunţat revenirea pe teren la clubul pe care îl prezidează, America, din Rio de Janeiro, s-a antrenat pentru prima dată în 16...
#Aboubakar, #eliminare, #gol, #camerun, #Brazilia, #Campionatul Mondial, #gest, #arbitru , #Campionatul mondial 2022